Ф.Углов. "Лист до дівчини, що курить" - Українська деградація - Статті - Український Національний Комітет Український Національний Комітет

Діяльність(2007-2010)
Захиститись Бути здоровим Саморозвиватись Відпочивати Побутове
Зображення Файли Статті
Партія Контреліта
Категорії
Екологія [9]
Політика [53]
Псевдосвята [13]
Мовне питання [25]
Історія і традиції [22]
Псевдонаціоналісти [24]
Світова деградація [34]
Лібералізм, демократія, толерастія
Українська деградація [39]
етноцид та зомбування
Інформаційна безпека [22]
Сепаратизм і 5 колона [35]
Книги,фільми і музика [26]
S2 Омега
Реклама
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Пошук
Головна » Статті » Українська деградація

Ф.Углов. "Лист до дівчини, що курить"

Ф.Углов — всесвітньо відомий і найстарший по віку практикуючий хірург, академік Російської академії медичних наук, професор кафедри госпітальної хірургії Санкт-Петербурзького Державного Медичного університету імені академіка І.П.Павлова, доктор медичних наук, голова «Петербурзької спілки хірургів» та «Союзу боротьби за народну тверезість». У 2004 році Ф.Углов відзначив 75-ліття своєї хірургічної діяльності, а 22 червня 2008 року помер у віці 103 років.

Сотні твоїх ровесниць, які палять, я зустрічаю на вулицях. Сотні людей я прооперував з приводу раку легень. І сотням – я не обмовився – сотням був вимушений відмовити, так як уже нічого не можна було вдіяти... Немає для хірурга нічого гіршого ніж відмовити хворому через власне безсилля... А мені не раз доводилося визнавати власне безсилля, коли мова йшла про порятунок уражених легень та життя багаторічних курців.

В останні роки на операційні столи поступає дуже багато жінок, які палять. Я тебе не лякаю. Куріння – це справа "добровільна”. Тільки якщо ти почала читати мого листа, дозволь висказати свою думку, щоб потім твій відчай не розривав мені серце. Думка не лише хірурга (на жаль, не здатного на цих сторінках показати тобі ракову пухлину, яка душить легені), але і людини, яка знає ціну стражданням.

Через мої руки і моє серце пройшли сотні людей, які страждали саме через те, що не змогли вчасно розлучитися зі згубною звичкою. Скарги однакові, і починаються із фрази: «Щось у мене з легенями...» Якось мій хороший знайомий звернувся до мене з такими ж словами. Домовилися про зустріч, але прийшов він лише через кілька місяців. Коли на операційному столі йому скрили грудну клітину, виявилося, що все вже проросло метастазами і нічим не можна йому допомогти. Важко дізнаватися, що помирає хворий. Ще важче, коли це твій близький товариш...

В цих рядках, звернених до тебе, будуть факти і цифри, виявлені моїми однодумцями. Але я, хірург, уявляю з особливою чіткістю, що стоїть за цими числами і відсотками.

Ні, я не буду лякати тебе прикладами, які стали вже банальними. Що краплина нікотину вбиває коня — ти не кінь, ти людина, чи що 20 щоденно викурених цигарок скорочують життя на 8-12 років; ти молода, і життя здається тобі нескінченним. За даними англійських лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцеві 15 хвилин життя. Дурниця, якщо тобі лише 20. Що тобі з того, що злосні курці хворіють раком легень в 30 разів частіше, ніж ті, хто не палить, а причина цього страшного захворювання в 95-98 випадках із 100 — куріння. Американські кардіологи наводять такі цифри: середній вік померлих від сердечних приступів — 67 років, курців — 47. Тобі лише 20 років, а до 47 ще... Звичайно тебе це не злякає. І все таки...

З великим сумом я бачу, як покурюють біля школи дівчатка, затиснувши цигарку в кулак (як вони говорять, «по-піонерськи»), щоб не бачили з вікон. З жалем дізнаюся, що вони навчилися курити, взявши за приклад виховательку. Біль охоплює мою душу від того, що в студентському гуртожитку дівчата збираються покурити і поговорити про майбутнє заміжжя. Я можу припустити, що в твоїх планах заміжжя ще не проглядається. І тому розповім тобі про інше. Соціологи провели анонімне анкетування, в якому запитали: чому ви курите? 60 відсотків дівчат відповіли: це гарно і модно. А 40 відсотків курять тому, що хочуть подобатися хлопцям. Припустимо. І навіть в дечому їх «виправдаємо». Тому, Що бажання подобатися закладено в тобі природою. Але виправдаємо тимчасово: не зайве знати і думку хлопців.

Було опитано 256 юнаків. Їм запропонували три запитання і, власне, три варіанти відповіді: позитивно, байдуже, негативно.

Запитання перше: «В твоїй компанії дівчата курять. Як ти до цього ставишся?» — 4% позитивно, 54% байдуже, 42% негативно. Запитання друге: «Дівчина, з якою ти товаришуєш, курить. Як ти до цього ставишся?» — 1% позитивно, 15% байдуже, 84% негативно. Запитання третє: «Чи хотів би ти, щоб твоя дружина курила?» — Буря протестів! Із 256 лише двоє відповіли, що їм всеодно. Інші категорично заперечили.

А зараз подумаємо разом. До операції на легенях далеко. Заміж не збираєшся. Все чудово, і ти куриш. Звідки це прийшло? На мій погляд, курять в тих компаніях, де збираються для веселого проведення часу. Сигарета в твоїх руках — наче сигнал: ти сучасна. А отже і до кохання, і дружби ставишся з немалою часткою легковажності. Юнаки з курящими дівчатами поводять себе більш розкуто, а дівчата, через свою наївність, думають, що користуються успіхом, навряд чи розуміючи, що є тимчасовою забавою. Так, так, ти, куряща дівчина — тимчасова забава. Мені здається, що, закурюючи, ти здешевлюєш себе, принижуєш своє достоїнство, стаючи не сучасною в істинному значенні цього слова, а скоріш вітряною і більш доступною. Хто ж навіяв тобі «модність» цієї жахливої звички? Хто запрограмував тебе на заняття, в якому твоя молодість не дає побачити всю катастрофу, яка тебе очікує? Не злися, та я спробую намалювати твоє майбутнє, яким воно уявляється мені. А якщо ти в цьому засумніваєшся, оглянись, подивися на курящих жінок старших за тебе.

Від куріння стане хриплим твій голос, потроху почорніють, зіпсуються зуби. Шкіра обличчя стає землянистого відтінку. Різко погіршиться твоє сприйняття запаху і втратять чутливість смакові рецептори. Напевно ти вже звернула увагу як часто спльовують курці. Не знаю, чи встигла ти помітити, що з рота курця постійно іде запах... Цей запах настільки неприємний, що не дивуйся, якщо хтось із твоїх знайомих хлопців буде тебе уникати. Ти будеш прокидатися з гіркотою в роті і головним болем від того, що всю ніч кашляла. Дуже рано шкіра твого обличчя стане морщинистою і сухою. Жінки, що курять в 25 років, виглядають набагато старшими за своїх некурящих ровесниць. Ось така справжня ціна твого куріння! Ти не привернеш до себе, а, навпаки, відштовхнеш будь-якого серйозного хлопця.

Спробуй уявити себе поруч з некурящою ровесницею. І якщо тебе це порівняння не злякає і ти не побачиш різниці між вами, дозволь сказати тобі, що твій зовнішній вигляд — це ще не головний показник.

Чим раніше ти почнеш курити, тим небезпечніша для тебе дія отрути тютюнового диму. А якщо ти пристрастилася до куріння за довго до того, як у тебе почнуться вікові зміни, то розвиток організму буде проходити повільніше. Під впливом нікотину відбувається звуження кровоносних судин (рівень кисню в крові знижується за рахунок з’єднання гемоглобіну крові з вуглекислим газом — одним з компонентів тютюнового диму). При курінні під впливом високої температури з тютюну виділяється 30 шкідливих речовин: нікотин, сірководень, аміак, азот, окис вуглероду і різні ефірні масла. Серед них особливо небезпечний бензопірен — стовідсотковий канцероген («канцер» — з латині — рак).

Якщо ти допитлива, можливо тебе зацікавлять дані американських дослідників. Вони виявили, що в тютюновому димі значна кількість полонію - 210, який випромінює альфа-частинки. При скурюванні однієї пачки цигарок особисто ти отримаєш дозу опромінення в сім разів більшу за встановлену міжнародною угодою із захисту від радіації.

Нікотин — це наркотик. Тільки так його іменує вищий орган керівництва світової медицини — Всесвітня організація охорони здоров’я. А це означає, тобі буде все важче. Тютюн, звужуючи судини, не лише викликає посилену роботу серця, але й погіршує і руйнує діяльність багатьох систем організму.

Ти закурила... далі все йде за давно відомою схемою. Нікотин на короткий час викликає розширення кровоносних судин, посилює кровопостачання клітин мозку. Після цього наступає різкий спазм судин мозку, в результаті чого з’являються різні мозкові розлади. Далі. Нікотин порушує функції нервової системи, легень, печінки, органів травлення, статевих залоз.

Беззаперечно доведено: ти будеш хворіти в три-чотири рази частіше, ніж твої подруги, які не палять. Невідворотно прийде час, коли ти будеш погано себе почувати і постійне недомагання перетворить твоє життя в муки.

Та поговорімо про інше. Можливо, тобі буде цікаво дізнатися, що жінки сильно страждають від паління через більш ніжну структуру організму, який природою створений для продовження роду. Давно відомі факти, які говорять про те, що жінки які затято курять не можуть народжувати дітей, так як відбулися незворотні зміни в структурі ембріону. Найчастішим ускладненням, викликаним курінням, є передчасне переривання вагітності — до 36 тижнів. У курящих це трапляється вдвічі частіше. Тобі не завадить знати, що у курящих жінок набагато частіша недоношеність плоду і менша вага новонародженого (так, новонародженого, твоєї дитини, про яку ти, напевно, не думаєш, та твоє куріння відображається на її життєдіяльності). У курящих більший відсоток мертвонароджених дітей і частіше зустрічаються патології при пологах. І безсумнівний факт — куріння вкрай негативно впливає на розвиток уже народженої дитини. Знаючи це, є сенс задуматися про заміжжя, про чоловіка який буде чекати сина, а сина може і не бути... І може прийти день, коли лікарі скажуть тобі: «На жаль, ви вже ніколи не зможете народити».

Зараз тобі важко це зрозуміти. Та мій досвід демонструє сотні таких випадків. У курящої дівчини непомітно наближається критичний момент, після якого вона вже не може народити, хоча заради цього вона готова на все, на будь-які операції, на будь-які жертви. І повір, Ти не будеш винятком: природа створила тебе, щоб ти була матір’ю. І як би ти не хорошилася сьогодні, вона змусить тебе жити інтересами дітей.

Повір мені, цигарка може скалічити твоє життя. Спершу твоє. І коли тобі доведуть, що у всьому винне куріння, ти проклянеш себе, і все своє життя. Подумай про те, що у тебе не буде дітей. І чоловік може тебе покинути. Він піде до менш достойної, ніж ти, лише через право називатися татом. Повір, він може так зробити, тому, що батьківські почуття не менш сильні, ніж материнські.

А якщо ти куриш під час вагітності, то знай, що експериментом встановлено: варто вагітній закурити, як через кілька хвилин нікотин потрапляє (через плаценту) в серце і мозок ненародженої дитини. І цією отрутою ти невільно отруюєш її. Вчені дослідили особливості розвитку дітей, народжених від матерів, які курили під час вагітності. Ці діти були під наглядом до 5-6 річного віку, в значній мірі відставали в своєму розумовому і фізичному розвитку. До речі, серед дітей, чиї батьки (тато) є інтенсивними курцями, в двічі частіше зустрічаються пороки розвитку. І весь час твоя дитина буде хворіти. Її чекають і пневмонія, і бронхіт. У відчаї ти будеш шукати причини, і не будеш знати, що вони в тобі. Якщо навіть ти курила в коридорі, на сходовій клітці — навіть краплина диму, котра потрапила в кімнату, буде досить для твоєї дитини, щоб у неї неочікувано підвищилася температура.

У матерів, що курять, сто відсотків дітей курять. І твоя дитина, вважаючи тебе найрозумнішою, ласкавою, доброю, бачачи тебе з цигаркою, також почне курити. А це означає, що ти наперед програмуєш її на такі ж муки, які очікують тебе.

Мій досвід нагадує страшний випадок, пов’язаний з курінням підлітка. В одній із шкіл-інтернатів зранку не змогли розбудити хлопчика. Він помер вночі. Розтин показав, що у нього було хворе серце — від того, що рано почав курити, курив багато, а перед смертю, як сказали хлопці, накурився «вдосталь».

В родинах, де батьки курили, але потім перестали, тим не менше потім починають курити 67 відсотків хлопчиків і 78 відсотків дівчаток.

За інформацією ВООЗ, 80 відсотків курящих дітей зберігають цю шкідливу звичку, подорослішавши. Вже встановлено: якщо підліток викурив хоча б дві цигарки, то в 70 випадках зі 100 він буде курити все життя. Подумай!

А тепер мені хотілося б знати, навіщо ти куриш. Напевно думаєш, що виглядаєш гарніше? Дарма. Це хвилинне задоволення — бачити себе зі сторони з цигаркою, зажатою між пальцями. Ти одна з тих, які не розуміють, що творять, а коли їм говориш, безвольно відповідають: «не можу кинути!». І, будь ласка, не посилайся на артистів, яких ти бачиш на екрані з цигаркою. Твоє захоплення я кваліфікував би не як юнацьку дурницю, а як злочин перед собою. Так, так, ти можеш написати собі пам’ятку з трьох слів: «куріння — повільне самогубство». І вже в недалекому майбутньому зможеш переконатися, що це саме так. Шкода, що на твоєму найважчому етапі життя знадобиться моя допомога як хірурга... Поки ж можу попередити, куріння прирече тебе на часті захворювання. Це і стенокардія, і інфаркт в молодому віці, і виразка шлунку. При дослідженні 205 чоловік, померлих від інфаркту в віці 44 роки, було встановлено, що лише двоє не курили. Серед хворих раком шлунку 95 відсотків курці. І якщо у курця ще не розвинувся рак легенів, то у абсолютній більшості випадків уже є передраковий стан. У курящих у три-чотири рази вища смертність від виразки шлунку. За інформацією ВООЗ, в якій багато і наполегливо вивчають проблему куріння, від причин, зв’язаних з вживанням тютюну, вмирає кожний п’ятий. Якщо це застосувати до наших умов, то ми щорічно втрачаємо п’ятсот тисяч чоловік! В їх числі можеш виявитися і ти, твій чоловік, твої діти, друзі і знайомі.

І останнє. Я розумію, що в пошуках причин, виправдовуючи твоє безволля, ти можеш сказати: «Якщо це так погано, навіщо ж продають тютюнові вироби в такій кількості?». Організації, які стимулюють тютюнове виробництво, вважають, що отримують велику вигоду. Та це ілюзія. Країна і народ втрачають від тютюну набагато більше, ніж отримують. Сьогодні ВООЗ виступає з лозунгом: «Куріння або здоров’я? Обирайте самі!». Я — лікар і зобов’язаний тобі запропонувати те ж саме.

"Правда и ложь о разрешённых наркотиках" — Федір Углов
Категорія: Українська деградація | Додав: unk (24.11.2010)
Переглядів: 929 | Теги: здоровя, куріння | Рейтинг: 0.0/0
Bookmark and Share

©2008-2010. УНК.Створити сайт безкоштовно